HAES - školící středisko SQL HAES adresa
 
Datum poslední aktualizace: 4. května 2012
Počet přístupů: 79275
Seminář je za námi.
I letos to bylo hodně o .NET. A oprávněně: asi 1/3 z celkem 140 účastníků zvedla ruku, že v .NET už dělá. Všichni ostatní - až na dvě ruce - se na přechod do .NET chystají.

Sledujeme pozorně vaše potřeby a věříme, že naše struktura kurzů těmto potřebám odpovídá. Usnadněte si tento přechod. Šetřte svůj čas (a tedy peníze), naše kurzy vás postrčí o míle kupředu (seznam kurzů).

Pokusím se o vlastní hodnocení semináře. Polemizujte se mnou! Diskuse probíhá na www.hlinka.cz/belohrad.

  • Věcné hodnocení semináře
    • Na předcházejících ročnících se vždycky našel mezi přednáškami slabší bod. Samozřejmě, i letos ne každého oslovila každá z přednášek tak silně, jako jiného, záleží na zaměření účastníků. Domnívám se nicméně, že přednášky letos slabé místo neměly.
    • Aniž bych chtěl opomenout kvalitu ostatních přednášejících (jak řečeno výše, všichni byli dobří, všem děkuji), jsem moc rád, že se letos poprvé zúčastnili lidé z ne-Delphi komunity: Michal Bláha, Michal Altair Valášek. Myslím, že to bylo dost poučné.
    • Moc mě mrzí, že nemohl přijet Pavel Císař, na jeho přednášku "Dokonalý vývojář" jsem se moc těšil. Ale není všem dnům konec, tu přednášku snad v budoucnosti ještě uslyšíme.
    • Sám sobě bych dal výtku, že jsem na závěr semináře zapomněl nechat hlasovat o nejlepšího přednášejícího. Pokud mám mluvit za sebe, asi nejsilněji mě svým přednesem letos oslovil Altair (to i doslova ...).
  • Organizace na sále
    • Letos přijelo 140 lidí. To je asi o 20 lidí méně, než tomu bylo loni. Myslím, že to přispělo k pohodlí účastníků. Nemusely se otevírat dveře do sousedního salónku. Tato kapacita je asi maximum, neměli bychom to přehánět. Asi příští rok na tomto počtu přihlášky zarazím. Pokud se na seminář někdo nedostane, je to škoda. Pokud se to s počtem účastníků přežene, je to ještě horší. Soudím, že letos to bylo na únosné míře.
    • Organizace na sále: promítání i ozvučení letos snad ještě lepší než loni. Odstranili jsme problémy s ozvučením (pískání). Snad napříště ještě zvážím umístění reproduktorů (pokud to půjde). Zatímco vzadu lidi napínali uši, v předních řadách si je naopak museli zacpávat.
    • Navíc se letos podařilo zajistit wifi připojení. Chodilo to asi na 1.5 Mbitu (bohužel s krátkými výpadky), připojeno bylo permanetně tak do 12 účastníků.
    • Ze strany obsluhujícího personálu (snad) tradičně bez chybičky.
  • Organizace mimo sál
    • Ano, ubytovat 140 lidí v Lázních Bělohradě je problém. Proto jsou přihlášení účastníci ubytováváni podle pořadového čísla od nejlepšího ubytování k těm méně kvalitním. Velká většina je tak s ubytováním spokojena: "Honzo, dalo by se zařídit, abych příště bydlel zase tam, co letos?". Letos 8 ubytovacích zařízení.
    • Za nejméně "luxusní" považuji Pardoubek. Není to hotel, je to spíše ubytovna - přesto letos spíše spokojenost. Bohumilka měla být "za odměnu" - pro přednášející a nejdříve přihlášené. Nějak to nedopadlo ...
    • Příští rok by měl být dostavěn přímo na náměstí zcela nový a dostatečně velký penzion. Snad nás nezklame, jako letos hotel Bohumilka ...
    • Takže vzkaz pro všechny - je třeba se přihlásit včas!
    • Středeční posezení v restauraci "U Sehnalů" snad v pohodě. Místa dost, obsluha snad jakž takž, zavíračka nás neomezovala. Jenom mě naštvali, že stáhli "malé jídelní lístky", abyste si případně vybírali z "velkých" za vyšší ceny. Stejně si večer dal možná někdo nanejvýš něco malého.
  • Vzniknul nápad, abychom se sešli méně "oficiálně" někdy v létě
    • Nemíním absolvovat celé martýrium jako při organizace únorového semináře. Myslím, že to ani není účelem. Žádné závazné přihlášky, žádné platby předem, žádné faktury, žádné rezervace ubytování, program se nějak vyvrbí. Jsem připraven to uskutečnit.
    • Termín: konec června, nejspíš víkend, můžete přijet s rodinami.
    • Ubytování v dětském táboře "U Lva" (chatičky - cena asi 110 Kč), případně u mě na zahradě (stany - je to hned přes plot).
    • Hygienická zařízení ve zděné budově v táboře.
    • Pokud bude mít někdo chuť přednášet (třeba Pavel Císař?), pak zkusím zajistit nějaké "Open Air" jeviště, začátek (s ohledem na západ Slunce) kolem 22. hodiny.
    • Hřiště na fotbálek, volejbal, nohejbal, ...
    • Výlety: zřícenina Pecka, třetihorní sopka Hřídelec, kostelík s hřbitůvkem Byšička (sem Erben situoval svoji Svatební košili), kamenné moře v Hůře, jedinečný celek lidové architektury z 19. století Dolní Javoří, koupání, opékání buřtů, ...

Ke stažení jsou k dnešnímu dni tyto přednášky:

Další odkazy související se seminářem a "samovolně" vzniklé diskuse: A abychom to trochu odlehčili, někde jsme "vykopali" i tento profil jednoho z přednášejících:
Život s programátorem - deset pravidel, jak to přežít.
Burza cestovních příležitostí Ke dni 6.3.2005 přihlášeno 142 účastníků

Srdečně vás zvu na letos už 7. ročník dvoudenního semináře

Seminář "Bělohrad 2005"
23.-24. února 2005, Lázně Bělohrad

Na šestý ročník semináře v únoru 2004 přijelo už 163 účastníků. Mnohé z nich znáte z konferencí, své si řekli i zástupci Microsoft a Borland.

Letos překračujeme hranice Delphi. Kromě přednášek o vývojářské činnosti obecně, o databázích, se soustředíme na technologii .NET. Ať už v .NET děláte nebo neděláte, přijeďte se podívat, kam to všechno směřuje.

Na seminář tak tentokrát přislíbili aktivní účast i osobnosti z konference VSNET na EMWAC - všechno se nám krásně propojuje.


Mediálním partnerem semináře je
Databázový svět, informační portál o databázových technologiích.
Seminář je určen
  • Vývojářům, pracujícím s Delphi nebo s .NET,
    aby konfrontovali svoje vývojářské zkušenosti s ostatními zúčastněnými.
  • Vedoucím informačních systémů,
    aby zhodnotili tyto zkušenosti v zrcadle potřeb svojí firmy (efektivita vývoje, kvalita dosažených výsledků, aplikovatelnost nových technologií).

Organizační záležitosti, program, osnovy vystoupení, časový rozvrh, pokyny účastníkům.

Co se dělo v roce 2004?

Vývojáři v Delphi (a jiných nástrojích) se pochopitelně nechtějí vzdát stotisíců řádků programů, které v minulosti vytvořili. Přesto je přechod do .NET čím dál tím zjevnější. Ukazuje na to účast na kurzech .NET, ukazuje na to dění v konferenci VSNET.

Je tady Delphi 8, připravuje se Delphi 9. Co na to vývojářská komunita?

A co chystá Microsoft? Jak to vypadá s novou verzí .NET?

Na seminář jsme pozvali jak firmu Microsoft, která tradičně vystupuje se svými novinkami, tak firmu Borland, která uvádí na trh Delphi 2005.

Na semináři dále vystoupí firmy i jednotlivci, které (kteří) mají mnohaleté zkušenosti a dokáží se na současné problény podívat svým kritickým pohledem.

Předběžný program semináře

V tomto okamžiku máme přednášející, máme předběžná témata.
Program bude po dohodě s přednášejícími ještě syntetizován a upřesněn.
K programu semináře byla otevřena diskuse na adrese
http://www.hlinka.cz/belohrad.
Zapojte se do diskuse!
  • Vyjádřete se k stávající podobě programu
  • Řekněte, co by vás ještě zajímalo.
  • Přihlašte své vlastní příspěvky - program zdaleka není uzavřen.
Jiří Burian Microsoft Nové produkty a technologie pro vývojáře
  Přehled zajímavých, připravovaných produktů a technologií pro vývojáře a softwarvé architekty. Posluchači se seznámí s aktuální technologickou a produktovou mapou společnosti Microsoft. Přednáška by měla pomoci pochopit vazby portfolia technologií, produktů a služeb (zajímavých pro vývojáře) navzájem.
Petr Voneš Delphi 2005
  "Delphi 2005": Charakteristika produktu
Pavel Císař IBPhoenix Firebird v roce 2005
  Tradiční Firebird Update
Slavomír Skopalík Elekt Labs Firebird: některé vyspělé techniky
  Administrace, optimalizace. Hledání úzkých míst. Clasic a SuperServer. Zálohování. Zrychlujeme pomocí PLAN. Klient nemusí stále zahálet. A další ...
Marek Kocan DBSvet Databáze 2004, kritéria pro volbu databáze
  Průzkum o využití databází v ČR (čísla, grafy).
Kritéria pro výber nejvhodnější databáze při zahajování nového projektu.
Michal Bláha ATLAS.CZ Výkonné .NET aplikace (část I)
  Psaní výkonných .net aplikací, s důrazem na web aplikace
Michal Bláha ATLAS.CZ Výkonné .NET aplikace (část II)
  Psaní výkonných .net aplikací, s důrazem na web aplikace
Vašek Krmela CE certifikace pro software
  Kdy a proč je potřeba CE známka na software, jak ji získat
Zbyšek Hlinka HLINKA-SOFT Nedostatky některých částí .NET
  Ani .NET není dokonalý a má své chyby a nedomyšlenosti, o kterých je dobré předem vědět. Přesto se jedná o podstatně vyšší třídu než VCL pro Delphi.
David Mužátko C# 2.0
  Stručný přehled novinek v jazyku C# 2.0
Michal Altair Valášek Tvorba webových aplikací v ASP.NET
  Principy a filozofie fungování ASP.NET. Data binding, postback, viewstate, server controls a podobně
Michal Altair Valášek Tvorba mobilních webových aplikací v ASP.NET
  Vývoj aplikací pro kapesní počítače a mobilní telefony, použití mobile controls, designové možnosti a omezení.
Vláďa Bodeček COM versus .NET
  Ukáže možnosti a příklady komunikace mezi světy .NET a COM

Organizační záležitosti

Cena účasti na semináři je stanovena (včetně DPH) na 1400 Kč.
Oproti ročníku 2004 se tedy fakticky nemění, bohužel se ale změnila sazba DPH.

Cena zahrnuje

  • účast na dvoudenním semináři
  • ubytování na jednu noc
  • celodenní stravování (oběd, večeře, snídaně, oběd)
Ubytování vám můžeme zajistit o den dříve (300 Kč navíc).

Upozorňuji, že cena bude na faktuře rozúčtována na účastnický poplatek, stravování a ubytování. Je bezpodmínečně nutné to udělat právě takto. Jinak by mě Finanční úřad obvinil, že si dávám do nákladů svoje útraty v hospodě v celkové výši mnoha desítek tisíc korun.

Seminář proběhne ve velkém sále Lázeňského hotelu, Raisovo nám., Lázně Bělohrad (foto).
Ubytování je zajištěno skvělé, dobré a vyhovující.
Volná místa budou postupně zaplňována tak, jak budou přicházet přihlášky...
Není jednoduché ubytovat 160 lidí v 80 pokojích v 8 ubytovacích zařízeních (2004) tak, aby kapacita pokojů byla maximálně využita, aby firmy bydlely pospolu, aby bydlely pokud možno tam, kde loni, abychom měli zvlášť dámské a pánské pokoje, aby přitom byli všichni spokojeni. S ohledem na výše uvedená kritéria budu proto přidělovat pokoje na základě pořadí přihlášek - od nejlepších po nejhorší. Kromě toho musím zohlednit firmy s více účastníky, aby zaplnily vícelůžkové pokoje. Kromě toho musím zohlednit, kdo přijede 22.2. večer a kdo 23.2. ráno, aby se nám tyto skupiny na pokojích nemíchaly.

Přihlášky posílejte na adresu workshop@haes.cz nebo poštou.
Formulář přihlášky si můžete stáhnout.

Nedohodneme-li se jinak, považuji vaši účast za potvrzenou v okamžiku, jakmile dostanu stanovenou částku na můj účet u Komerční banky č.19-2214490227/0100 (variabilní symbol IČO/RČ).
Daňový doklad obdržíte na semináři.

Osnovy vystoupení

Osnovy budou podrobně zpracovány tehdy, až se dohodneme na přesném programu semináře. Viz otevřené
fórum k semináři.

Časový rozvrh semináře

Tento rozvrh ještě není konečný. Diskuse s některými přednášejícími ještě pokračuje. Začíná se to nicméně rýsovat ...

  První den: středa 23.2.  
09:00 Registrace účastníků 30 min.
09:30 Ubytování 30 min.
10:00 Pavel Císař Firebird v roce 2005 40 min.
10:40 Přestávka 10 min.
10:50 Jiří Burian Nové produkty a technologie pro vývojáře 50 min.
11:40 Přestávka 10 min.
11:50 Petr Voneš Delphi 2005 30 min.
12:20 Oběd 60 min.
13:20 Zbyšek Hlinka Nedostatky některých částí .NET 30 min.
13:50 Přestávka 15 min.
14:05 Michal Bláha Výkonné .NET aplikace (část I) 45 min.
14:50 Přestávka 20 min.
15:10 Slavomír Skopalík Firebird: některé vyspělé techniky 40 min.
15:50 Přestávka 20 min.
16:10 Michal Altair Valášek Tvorba webových aplikací v ASP.NET 45 min.
16:55 Přestávka 15 min.
17:10 Marek Kocan Databáze 2004, kritéria pro volbu databáze 40 min.
17:50 Večeře 60 min.
  Druhý den: čtvrtek 24.2.  
08:30 Snídaně 30 min.
09:00 Vašek Krmela CE certifikace pro software 15 min.
09:15 Přestávka 15 min.
09:30 Michal Bláha Výkonné .NET aplikace (část II) 45 min.
10:15 Přestávka 15 min.
10:30 David Mužátko C# 2.0 30 min.
11:00 Přestávka 15 min.
11:15 Michal Altair Valášek Tvorba mobilních webových aplikací v ASP.NET 45 min.
12:00 Oběd 60 min.
13:00 Vláďa Bodeček COM versus .NET 45 min.
13:45 Závěr 10 min.

Pokyny účastníkům

  • Přijedete-li na náměstí do Lázní Bělohradu, uvidíte budovu hotelu. Vchod do recepce hotelu je z druhé strany, poblíž tabule "Vinárna ARIA". Auta nechte na parkovišti za hotelem - tam, co je "zákaz vjezdu".
  • Registrace účastníků začíná 23.2.2005 v 9:00 hodin. Vchod do přednáškového sálu je z recepce hotelu. Tam obdržíte další organizační pokyny.
  • Ubytováni budete nejspíš celkem v 10 (!) ubytovacích zařízeních. Potřebné instrukce dostanete pri registraci.
  • Ty, kteří přijedou už 22.2., budu očekávat po 18. hodině v restauraci "U Sehnalů" (u kostela). Tam dostanete potřebné instrukce o místě ubytování.
  • Restaurace zavírají ve 22.00. Chcete-li se navečeřet, měli byste proto v 21.00 sedět u stolu a objednávat si jídlo. Doporučuji restauraci "U Sehnalů" (vedle kostela - tam budu večer sedět s přednášejícími a probírat s nimi organizační podrobnosti) nebo restauraci "Na Mostě" (křižovatka na náměstí).
  • V případě jakýchkoli problémů volejte 493 792 931 nebo 776 347735.

Burza cestovních příležitostí

Pokud chcete nabídnout dalším účastníkům dopravu vlastním vozem, prosím napište odkud a kdy vyjíždíte a kolik máte volných míst. Já to na tomto místě zveřejním. Případní zájemci z příslušné lokality (nebo po cestě) by se vám pak měli ozvat.

 Jméno  Počet  Datum  Místo
Michal Bláha 2-3 22.2. navečer Praha
Kamil Pelan 2-3 23.2. ráno Broumov, Náchod, Jaroměř
Rostislav Burian 2 22.2. navečer Valašské Meziříčí
Jan Stodůlka 2-3 23.2. ráno Praha


Nahoru